Неочаквано тежко начало за Джокович в Мадрид (видео)

Световният номер 2 Новак Джокович започна неочаквано трудно кампанията си в тенис турнира от сериите “Мастърс” в Мадрид с победа 6:1, 4:6, 7:5 над опитния испанец Николас Алмагро във втория кръг. Сърбинът пропусна възможността да пробие при 4:4 във втория сет и впоследствие го загуби, като изоставаше с 0:3 в решителната част, но осъществи обрат и постигна 15-ата си победа през сезона за 2 часа и 15 минути.

Следващото препятствие за Джокович, който надви Анди Мъри на финала миналата година, ще е или Жил Симон, или Фелисиано Лопес. Французинът стигна до втори кръг след впечатляващ успех с 0:6, 6:0, 7:6(0) над Гаел Монфис.

Защитаващият титлата си от 2016-а нямаше проблеми в първия сет и го взе за едва 26 минути, като имаше два шанса за брейк при 4:4 в следващия, но Алмагро значително повиши нивото си и успя да удържи подаването. Впоследствие испанският ветеран проби и поведе с 3:0 в третия сет, като се стремеше бързо да приключва разиграванията. Само че Джокович подобри точността на ударите си от основната линия и с два чудесни уинъра постигна решителния брейк в 11-ия гейм, за да затвори мача след това със 7:5.
Това бе първият мач на Джокович след раздялата с дългогодишния си наставник Мариан Вайда, фитнес-треньора си Гебхард Фил Грич и физиотерапевта Милян Аманович. Сега в щаба на Ноле е единствено брат му Марко, който изпълнява функциите не физиотерапевт, а бившият испански играч Пепе Имас е негов “ментор”.