Томова отстъпи на рускиня във Франция

Виктория Томова отпадна в първия кръг на силния турнир в Кан-Сюр-Мер (Франция). На състезанието с награден фонд 100 000 долара 22-годишната българка отстъпи с 2:6, 3:6 на рускинята Анна Блинкова след 1 час и 15 минути игра. За Томова, която е 130-а в световната ранглиста, това бе първи официален мач от около месец, тъй като се възстановяваше от контузия.

Срещата започна неприятно за Виктория, която загуби първите пет гейма. Тя все пак успя да спечели два поредни, но след 29 минути предаде първия сет при 2:6. Втората част Томова заигра по-агресивно и започна с ранен пробив и поведе с 2:0. Последва поредица от пробиви, след което Блинкова успя да изравни за 3:3, а малко по-късно вече водеше. Българката изпусна две възможности за пробив в осмия гейм, което бе решително за развитието на втория сет.