Резервите на Ботев (Враца) нокаутираха ЦСКА-София 2, "червените" в зоната на изпадащите

Много драма имаше на стадион "Христо Ботев" във Враца в последната среща от 27-ия кръг на Втора лига. Домакините от Ботев (Враца) излязоха в директна битка за спасение с ЦСКА-София 2, като врачани имаха предимство от пет точки в класирането. Срещата бе изключително драматична, но в последната минута късметът се усмихна на "зелените", които победиха с 3:2.

Първата част Милчо Ангелов даде аванс на "червените" в 34-ата минута с технично изпълнение, но резервата Тодор Чаворски с две попадения за три минути обърна резултата. Юношата на Левски се разписа в 55-ата и 58-ата минута. Нападателят вкара с плътен ъгъл в долния десен ъгъл за 1:1, а при следващата атака се разписа с глава.

Халфът Никола Колев отбеляза за 2:2 от 15 метра, което шокира домакините. Врачани се хвърлиха в атака, а в 90-ата минута стигнаха до победата. Герой стана другия футболист, който влезе на почивката - Иван Иванов. Последният се разписа и подлуди феновете по трибуните.

Успехът е изключително важен, като тимът е на девето място и има вече 38 точки, докато вторият тим на "червените" остана с 30 точки на 14-ото място. Зоната за спасение е вече на три точки пред ЦСКА-София 2.

БОТЕВ (ВРАЦА) - ЦСКА -СОФИЯ 2 3:2

0:1 Ангелов (34)
1:1 Чаворски (55)
2:1 Чаворски (58)
2:2 Колев (76)
3:2 Иванов (92)

БОТЕВ (Враца): Яначков, Цолев, Стоев, Михайлов, Пенев, Харизанов, Карапетров, М.Иванов, Георгиев, Гочев , Смирнов.

резерви: Митов, Шахкелдиян, Ив.Иванов, Танев, Маринов, Головодов, Чаворски.