Матей Казийски и ДжейТЕКТ отпаднаха на 1/4-финалите ка Купа Куровашики

Българската волейболна звезда Матей Казийски и съотборниците му от ДжейТЕКТ Стингс (Кария) отпаднаха на 1/4-финалите на 66-о издание на традиционния турнир за Купа Куровашики (б.р. Купа "Черен орел"). В турнира, който отбелязва края на сезона в Япония, участват 16-те отбора от елитната V-Лига и от втората дивизия на страната. Всички срещи се играха в огромната "Бодимейкър Колозеум" в Осака.

В предварителната Група D Казийски и компания надиграха слабите отбори на университета на Уаседа с 3:1 (21:25, 25:16, 25:14, 25:23) и Фуджицу също с 3:1 (25:27, 30:28, 25:8, 25:14), но отстъпиха от елитния Сакай Блейзърс (Осака) с 1:3 (25:22, 11:25, 19:25, 21:25). Така волейболистите на ДжейТЕКТ останаха втори в групата, но се класираха за 1/4-финалите на турнира.

На 1/4-финалите ДжейТЕКТ трябваше да играе с победителя от Група С - грандът Панасоник Пантърс (Хираката). Българската звезда и съотборниците му, обаче, загубиха с 1:3 (28:26, 18:25, 21:25, 17:25) и отпаднаха от по-нататъшно участие за Купа Куровашики.

Ще припомним, че миналата година отборът на ДжейТЕКТ игра на финала за Купата, където падна от ДжейТи Тъндърс (Хирошима) с 0:3 гейма. ДжейТи пък успя да защити трофея си, след като на финала вчера надделя много трудно над Панасоник Пантърс с 3:2 (25:23, 25:21, 19:25, 30:32, 15:13). В основата на успеха за тима от Хирошима бяха сръбският диагонал и национал Дражен Лубурич и звездата Ю Кошикава, който бе определен и за най-полезен играч (MVP). Така отборът на ДжейТи Тъндърс (Хирошима) спечели Купа Куровашики за 4-и път в историята си.