Марсилия унищожи шампионските надежди на Ница (видео)

Отборът на Олимпик Марсилия победи с 2:1 Ница в най-интересния мач от 36-ия кръг на Лига 1. Това бе изключително важна победа за домакините на "Велодром" в борбата им за участие в Лига Европа догодина. В същото време поражението на гостите на практика сложи край на надеждите им за спечелване на титлата през този сезон.

Резултатът в мача откри Бафетимби Гомис в 22-ата минута. Тогава след едно центриране от корнер той се извиси и с глава простреля вратата на съперника.

Ница успя да се върне в мача в 50-ата минута, когато Пол Баис стигна една топка на аутлинията и подаде във вратарското поле за Марио Балотели, който отблизо вкара в опразнената врата за 1:1.

Домакините обаче отново натиснаха и в 66-ата минута Максим Лопес центрира към далечната греда, където Патрис Евра с глава прати топката в мрежата за крайното 2:1.

С този успех Марсилия събра актив от 58 точки и излезе на 5-ото място в таблицата. Ница пък остава на 3-ата позиция със 77 точки и изостава на цели 9 от лидера Монако, който има и мач по-малко.