Малага нанесе четвърта поредна загуба на Селта (видео)

Отборът на Селта продължава с лошото си представяне в Примера дивисион напоследък. Тимът записа четвъртата си поредна загуба в гостуването на Малага от 36-ия кръг. Домакините на "Ла Росаледа" спечелиха с убедителното 3:0, като така пък продължиха своята добра серия от 4 поредни победи и изпревариха днешния си съперник във временното класиране.

Резултатът в мача откри Хави Онтиверос в 25-ата минута с красив гол. Той премина през няколко защитници, преди да излезе на стрелкова позиция и със силен удар по земя да порази вратата.

В 56-ата минута Малага удвои преднината си с гол от дузпа на Ресио.

Третото попадение дойде в добавеното време на мача. Тогава Хуан Карлос получи чудесен пос в наказателното поле и веднага продължи успоредно на голлинията към Сандро Рамирес, за когото остана най-лесното да вкара в опразнената врата за крайното 3:0.

С тази победа Малага излезе на 11-ото място в таблицата с 45 точки. Селта пък вече е на 12-ата позиция с 44 точки в актива си.