Горан Пандев разплака Интер (видео)

Македонската звезда Горан Пандев разплака бившия си тим Интер. Нападателят влезе като резерва в 19-ата минута за Дженоа, а в 70-ата минута матира Самир Ханданович за победата с 1:0 от 35-ия кръг на Серия "А". Антонио Кандрева пък пропусна дузпа в 87-ата минута, а в последната минута Жофри Кондогбия бе изгонен.

Така "грифоните" постигнаха много важен успех в битката за спасение, докато "нерадзурите" записаха трета поредна загуба. Момчетата на Стефано Пиоли имат едва една точка в последните си пет срещи, като шансовете им да се класират в Лига Европа все пак остават, тъй като Милан е само с три точки пред тях, но и с мач по-малко.

Изненадващо Габигол, който бе обявен, че ще започне от от първата минута за "нерадзурите", остана на пейката за пореден път.

При първата атака на "грифоните" домакините искаха дузпа за нарушение на Гари Медел срещу Джовани Симеоне. Двата тима бяха доста притеснени предвид важността на срещата. Все пак Кандрева имаше две възможности. Първият удар бе спасен от Еудженио Ламана, а при второто положение крилото не успя да засече центриране на Иван Перешич. Контузилият се Симеоне бе заменен от Пандев в 19-ата минута.

Втората част срещата продължи да бъде равностойна, но в 70-ата минута късметът се усмихна "грифоните". Мигел Велосо стреля отдалеч, Ханданович изби топката в горната греда, а при добавката Пандев наказа "нерадзурите" с третото си попадение за сезона. Нападателят отказа да празнува от уважение към клуба, на който е юноша и в който прекара най-успешните си години.

Едер и Мауро Икарди бяха заменени моментално от Габигол и Родриго Паласио, които раздвижиха атаката, но положения липсваха. Все пак в 87-ата минута Интер получи право да изпълни дузпа.

Бившият защитник на тима Николас Бурсисо игра с ръка при удар на Перешич. При отсъствието на Икарди зад топката застана Кандрева. Италианският национал стреля силно, но Ламана спаси и взриви трибуните на "Луиджи Ферарис". Пропускът изнерви още повече играчите на миланския гранд, които в следващата атака останаха с човек по-малко. Кондогбия бе изгонен, а накрая тифозите на Дженоа празнуваха. Тимът е на пет точки от опасната зона три кръга преди края на сезона, докато Интер вече седем мача няма победа.