Пабло Кареньо Буста пред жадуван реванш в Ещорил

Водачът в схемата Пабло Кареньо Буста от Испания се класира за втора поредна година на финала на турнира по тенис на червени кортове в Ещорил (Португалия) с награден фонд 482 060 евро. Той победи сънародника си и четвърти поставен Давид Ферер с 6:3, 6:3 за 81 минути.

Кареньо Буста не допусна пробив, а спечели на три пъти подаването на съперника си, за да триумфира. Така той ще търси трета титла в кариерата си срещу ветерана Жил Мюлер от Люксембург, след като през миналата година загуби двубоя за трофея в Ещорил от друг испанец Николас Алмагро. 33-годишният Мюлер, трети в схемата, елиминира Кевин Андерсън (Южна Африка) със 7:5, 6:4 за 98 минути.

Тенисистът от Люксембург направи серия от пет поредни гейма, за да вземе първия сет и да поведе с 2:0 във втория, в който запази преднината си до края, за да достигне за първи път на финал на турнир на АТП на клей. Мюлер прави най-силния си сезон, като през януари в Сидни спечели първата си титла, а през следващия месец достигна рекордното в кариерата си 27-о място в световната ранглиста.