Раонич с шанс за първа титла на клей

Канадецът Милош Раонич се класира за първи път в кариерата си за финал на турнир по тенис на червени кортове. Поставеният под номер 1 Раонич победи петия в схемата сърбин Виктор Троицки с 6:2, 6:3 само за 66 минути и ще играе в спора за трофея на надпреварата в Истанбул с награден фонд 439 хиляди евро. Канадецът не допусна пробив в мача, в който доминираше.

Той ще търси девета титла в кариерата си и първа от Бризбейн през януари 2016 година. Раонич ще има за съперник на финала номер 2 Марин Чилич (Хърватия). Чилич елиминира третия в схемата и миналогодишен шампион Диего Шварцман (Аржентина) с 6:1, 7:6(7). Хърватинът, който вчера записа победа номер 400 в кариерата си, стартира отлично и взе 10 от първите 11 гейма. Той обаче допусна изравняване от 4:0 до 4:4 във втория сет, проби за 5:4, но не успя да затвори мача при собствен сервис и в последствие се стигна до тайбрек.

В него Чилич навакса изоставане от 3:5 точки и все пак триумфира след 99 минути на корта. В утрешния финал той ще се стреми към първа титла на клей от Умаг през 2012 година и общо 17-а в кариерата си.