"Биковете" отложиха празненствата за титлата на Ювентус (видео)

Лидерът Ювентус и Торино завършиха 1:1  на "Ювентус Стейдиъм" в градското дерби от 35-ия кръг на Серия А, известно като "Дерби дела Моле". Така беше сложен край на серията от 33-и поредни победи у дома на "Старата госпожа". "Бианконерите" не бяха губили точки у дома от 23 септември 2015 година, когато завършиха 1:1 с Фрозиноне.

"Биковете" откриха малко нелогично чрез чрез Адем Ляич от пряк свободен удар в 52-ата минута. В добавеното време на мача обаче аржентинецът Гонсало Игуаин изравни след удар от границата на наказателното поле.

Равенството отложи празненствата за шестата поредна титла на  "Старата госпожа" за следващия кръг, когато Ювентус гостува на преследвача Рома. "Вълците" играят в неделя с Милан.

На трибуните на "Ювентус Стейдиъм" беше и бившият президент на УЕФА и легенда на "бианконерите" Мишел Платини, който изгледа мача в компанията на Павел Недвед.

Двубоят започна с мощен натиск на "Старата госпожа", като играчите на Масимилиано Алегри спечелиха набързо два ъглови удара. Положенията през вратаря Джо Харт се редуваха едно след друго, а в 16-ата минута късметът спаси Торино от попадение. Бенатия с глава уцели гредата, а при добавката Леонардо Бонучи от три метра не успя да уцели вратата.

В 27-ата минута и Марио Манджукич се отличи с пропуск, като прати топката над вратата. Минута по-късно Харт спаси и уар на Лихтщайнер. Торино взе инициативата, но така и не успя да затрудни резервния вратар на Ювентус Нето, докато в същото време Джанлуиджи Буфон забавляваше с анекдоти резервите на "бианконерите" на скамейката.

В 42-ата минута Пауло Дибала можеше да открие резултата, но прати топката право в тялото на Харт, след като се измъкна сам в наказателното поле на Торино след двойно подаване с Манджукич. В самия край на полувремето Адем Ляич от Торино стреля, но прати топката над вратата.

Второто полувреме започна с шок за домакините, след като Адем Ляич с прекрасно изпълнение на пряк свободен удар откри резултата в 52-ата минута. В ответната атака малко не достигна на Манджукич да изравни. Негативният резултат принуди треньора Масимилиано Алегри да пусне в игра голмайстора Гонсало Игуаин.

В 57-ата минута "биковете" останаха с човек по-малко, след като Африе Акуа получи втори жълт картон за грубо влизане в краката на Манджукич. Треньорът на Торино Синиша Михайлович реагира остро и беше изгонен на трибуните, откъдето догледа дербито.

Ювентус упражни чудовищен натиск, но пропуски на Ринкон и Кедира спасиха "биковете" от попадение.

Десетина минути преди края Игуаин поиска дузпа, но реферът Паоло Валери прецени, че няма нарушение срещу аржентинеца. Реферът спести и дузпа за Торино, след като Бонучи спря с ръка Белоти в наказателното поле пред Нето. В 87-ата минута неразбирателство между Харт и Росетини едва не доведе до автогол във вратата на Торино, но "биковете" извадиха късмет.  Той им изневери в добавеното време, когато аржентинският нападател Гонсало Игуаин върна равенството с удар от границата на наказателното поле с 24-ия си гол за сезона в Серия А.