ПСЖ не се отказва да гони титлата

Шампионът на Франция Пари Сен Жермен разби с 5:0 Бастия в мач от 36-ия кръг на Лига 1. Парижани не срещнаха особена съпротива с корсиканците и запазиха някакви надежди за нова титла. ПСЖ си свърши работата в средата на първата част, когато вече водеше с 2:0. Лукас Моура откри, а скоро Марко Верати удвои с изненадващ далечен удар.

В края на мача играчите на Унай Емери отбелязаха нови три гола. Първо Единсон Кавани завърши многоходова комбинация, а след пропусна дузпа. В 82-ата минута Маркиньос се включи в атака и технично покачи на 4:0. В последните секунди на срещата пък Кавани добави още един гол и така оформи крайното 5:0.

По този начин Пари Сен Жермен се изравни с лидера Монако на първото място. Двата тима имат по 83 точки, но монегаските са с два мача по-малко. Освен това головата разлика на тима от Княжеството е по-добра от тази на парижани. Бастия от своя страна остава на дъното с 31 точки и спасението в елита изглежда много сложна задача в последните два кръга.