Класика вкара Лестър в десетката (видео)

Лестър победи с 3:0 Уотфорд на своя "Кинг Пауър Стейдиъм", благодарение на което влезе в топ 10 и си гарантира със сигурност оставане в Премиър лийг, тъй като "лисиците" са вече на 12 точки от зоната на изпадащите. Уилфред Ндиди (38'), Риад Марез (58') и Марк Олбрайтън (90') се разписаха за шампиона от миналия сезон.

Това бе пета победа от пет мача у дома за Лестър при Крейг Шекспир.

"Лисиците" излязоха в същия състав, който в миналия кръг победи Уест Бромич. Риад Марез стана първият алжирки футболист със сто мача в Премиър лийг. Трой Дийни бе оставен на скамейката на Уотфорд за началото, като вместо него започна Стефано Окака. Кабаселе пък замени Бритос в титулярния състав.

В 19-ата минута Мариапа изпревари Оказаки и прати топката в гредата на собствената си врата, но предотврати голова възможност за домакините. След половин час игра Шмайхел спаси Лестър, парирайки много опасен изстрел на Окака.

В 38-ата минута отбраната на Уотфорд не се справи с един корнер пред вратата на Гомеш, получи се рикошет, след който Ндиди се разписа след удар отблизо - 1:0. Три минути след това Лестър можеше да удвои преднината си, но шут на Марез от границата на наказателното поле срещна гредата.

В 58-ата минута груба грешка на Мариапа, който се размина с топката даде шанс на Марез да нахлуе в наказателното поле и да стреля точно от малък ъгъл за 2:0.

В добавеното време Олбрайтън завърши контраатака на домакините, след като засече на близката греда подаване на Варди, оформяйки класиката.

Лестър вече има 43 точки. Уотфорд има три по-малко.