Пирин и Берое оставиха всичко за последния кръг (видео)

Пирин и Берое запазиха разликата от две точки помежду си кръг преди края в група "Б" на втората осмица, след като завършиха 1:1 днес в Благоевград. Орлетата поведоха с попадение на Станислав Костов, а след почивката Жуниор Мапуку изравни. Гостите можеха да си тръгнат и с трите точки, когато в края на срещата резервата Борислав Цонев нацели гредата.

Иначе двубоят започна вяло и до 27-ата минута двата отбора се бяха отчели със само един шут в аут на Почански. Но точно тогава Станислав Костов събуди позадрямалата публика с брилянтен гол.

Той подаде с пета към Младенов, който му върна топката. Последва мощен шут от границата на големия пеналт, който намери горния ляв ъгъл на беройската врата - 1:0 за Пирин.

В 34-ата минута Берое, чрез Жуниор Мапуку, създаде първата по-сериозна опасност пред Макенджиев, но ударът на старозагорския нападател излезе в аут.

Секунди след началото на втората част Дани Младенов проби отляво и центрира остро към Костов, който обаче остана под топката и не успя да отправи изстрел с глава. В 47-ата минута Пирин като по чудо не вкара втори гол. Дани Младенов изведе Иван Цветков сам срещу вратаря, ветеранът отклони топката към притичалия Тони Тасев, но той шутира в тялото на Перниш.

След час игра Берое се активизира. Първо Райнов стреля от 23-24 метра, но след рикошет Макенджиев спаси. В 63-ата минута Карлос Охене изведе Мапуку сам срещу Макенджиев. Нападателят без проблем преодоля стража и вкара за 1:1 на празна врата.

В 79-ата минута заралии бяха близо до пълен обрат, когато резервата Борислав Цонев получи пас зад гърба на благоевградската отбрана, напредна и стреля, но след намесата на Макенджиев топката се отби в дясната греда.

Така Пирин и Берое ще определят победителя в групата след изиграването и на последните двубои. Двата отбора вече са сигурни, че ще продължат в директните елиминации за последното място, даващо право на участие в Лига Европа, където съперници ще са им Славия или Ботев Пд - в зависимост от класирането в двете групи.

ПИРИН - БЕРОЕ 1:1