Съндърланд се надигна и дръпна Хъл към себе си (видео)

Съндърланд, който през миналата седмица официално изпадна от Премиър лийг, постигна шестата си победа от началото на сезона, след като излъга с 2:0 Хъл Сити като гост. "Тигрите" пропуснаха страхотен шанс да направят голяма крачка към своето спасние и още тази вечер могат да се окажат в зоната на изпадащите, в случай че Суонзи спечели своя мач. Били Джоунс (69') и Джърмейн Дефоу (92') донесоха малко радост на феновете на Съндърланд, вкарвайки головете днес.

Една промяна имаше в стартовия състав на Хъл - Абел Ернандес започна като титуляр. Три корекции бе направил Дейвид Мойс - Били Джоунс, Джейсън Денайер и Джордж Хънимен стартираха за "черните котки".

Още в четвъртата минута гостите можеха да изненадат своя съперник, след като Хънимен бе оставен непокрит в наказателното поле, но стреля неточно с глава от няколко метра. В 22-рата минута Пикфорд спаси изстрел на Клукас, а след това Магуайър шутира от 20-ина метра, но встрани от целта. Ернандес пропусна още един шанс за домакините до почивката.

В началото на втората част Якупович спаси удар на Дефоу от десетина метра, а след това Н'Диайе пропусна страхотна възможност за Хъл. В 58-ата минута Пикфорд спаси след изстрел с глава на Маркович. Няколко минути след това О'Шей блокира в последния момент шут на Ернандес.

След всички пропуски на Хъл домакините се оказаха изоставащи в резултата. Отбраната на Хъл остави Били Джоунс сам в малкото наказателно поле и бранителят засече с глава центриране от корнер на Хънимен. Ниасе и Ернандес пропуснаха поредните възможности за "тигрите", а в добавеното време Джърмейн Дефоу вкара отблизо втори гол, въпреки че беше в положение на засада, която обаче не бе маркирана от страничния рефер.

За момента Хъл, за който това бе първа домакинска загуба под ръководството на Марко Силва, остава над зоната на изпадащите, но по-късно днес, ако Суонзи победи Евертън, "тигрите" могат да се окажат под чертата. За Съндърланд това е първа победа в последните 11 мача. "Черните котки" вече имат 24 точки.