Дортмунд взе директната битката с Хофе по пътя към групите на ШЛ (видео)

Отборът на Борусия (Дортмунд) победи с 2:1 Хофенхайм в мач от 32-ия кръг на Бундеслигата. Срещата се явяваше своеобразна битка за третото място в класирането, което ще даде право на директно участие в груповата фаза на Шампионската лига през следващия сезон. С победата си играчите на Томас Тухел задминаха Хофе и вече имат две точки аванс.

Резултатът бе открит от домакините още в четвъртата на минута. Тогава Марко Ройс бе изведен на чиста позиция от Гонсало Кастро и прониза вратаря. Повторенията обаче показаха, че авторът на попадението бе в засада при паса. Десет минути по-късно домакините получиха правото да изпълнят дузпа за игра с ръка на Павел Кадержабек, но Пиер-Емерик Обамеянг прати топката встрани от гредата.

Последваха минути, в които властваше затворения футбол, като едва през втората част гостите тръгнаха по-смело напред в търсене на изравняване. В 82-ата минута обаче при едно центриране на Лукаш Пишчек Рафаел Герейро засече топката в греда, а при последвалия рикошет кълбото стигна до Обамеянг, който на празна врата я прати в мрежата с глава. Малко по-късно гостите се върнаха в мача. При едно центриране в наказателното поле Сандро Вагнер бе съборен от Матиас Гинтер и реферът посочи бялата точка. При изпълнението Андрей Крамарич бе точен и върна надеждите на Хофе. До края на мача обаче Дортмунд не позволи да се стигне до опасност пред вратата на Роман Бюрки и така се поздрави с ценна победа.

По този начин Борусия вече има актив от 60 точки, докато Хофенхайм е с 58. При това положение битката за третото място все още не е приключила. В последните два кръга двата отбора се изправят срещу отборите на Аугсбург и Вердер. Дортмунд има визита на първите и приема вторите, докато Хофе обратното - гостуване в Бремен и домакинство на баварците.