Бъки се класира за финала

Бъки обърна Свиленград ПУ с 30:24 (11:17) в Габрово в среща от последния кръг на втората фаза на женското хандбално първенство и си осигури място на Суперфинала за титлата с най-добри показатели.

Гостенките направиха страхотно първо полувреме, след което се оттеглиха с аванс от 6 гола. През втората част състезателките на вицешампиона от миналия сезон Свиленград започнаха разконцентрирано и след множество грешки позволиха на домакините да изравнят за 18:18 десетина минути след почивката.

Бъки продължи да доминира и в 50-ата минута вече водеше с 26:20, като за 20 минути гостенките успяха да вкарат само 3 гола. До края двубоят се доиграваше, а с победата Бъки си осигури първото място във основната фаза на шампионата, а с това и домакинско предимство във финалния плейоф до две победи.

Най-резултатна за успеха на Бъки беше Лидия Ковачева с 14 гола, а 7 пъти се разписа Силвия Атанасова.  За гостенките 7 попадения реализира Кристина Миланова, а 6 добави Роксана Радева.

Със загубата пък Свиленград ПУ почти сигурно отпада от мача за титлата, тъй като шампионът Етър приема аутсайдера Ники спорт в последната среща от кръга от 17.00 часа днес и при успех великотърновки ще завършат на втората позиция.