Николай Желязков и Александър Попов застават един срещу друг преди дългоочаквания финал между Левски и ЦСКА във волейбола

Атлетико с победа в свой стил (видео)

Отборът на Атлетико Мадрид не изненада никого, след като спечели с минималното 1:0 у дома срещу Ейбар в двубой от 36-ия кръг на Ла Лига. Саул прибави точките към актива на "червено-белите", а с успеха Атлети изглежда още по-сигурен за третата позиция. "Дюшекчиите" играха с понижен тонус след загубата от Реал Мадрид през седмицата, а публиката на "Висенте Калдерон" надъхваше своите за предстоящия реванш.

Гостите от "Ипуруа" започнаха по-дръзко и топката се движеше в половината и пред наказателното поле на домакините. В осмата минута Такаши Инуи навлезе в наказателното поле и си извоюва позиция за стрелба, но от 15 метра намери ръцете на Ян Облак. Постепенно момчетата на Диего Симеоне пренесоха действията по-напред и търсеха коридори към вратата на Асиер Риесго.

В тези минути беше по-интересно по трибуните, където верните фенове на домакините подкрепяха своите любимци с надъхващи надписи. В 30-ата минута имаше ръка на Иван Рамис в наказателното поле, но съдията може би правилно прецени, че тя е неволна. В 32-ата Яник Ферейра Караско изскочи очи в очи с Йоел Родригес, след което стреля неточно.

Втората част започна с шанс пред баските: Педро Леон за малко не изненада вратаря с фронтален шут. В 54-ата Йоел се справи след удар на Филипе Луиш. Същият този Филипе Луиш трябваше да бъде изгонен две минути по-късно, след като забоде бутоните си в гърба на Серхи Енрик, но съдията Фернандес Борбалан реши друго. Бразилецът вече имаше жълт картон.

"Лос колчонерос" засилиха натиска в средата на полувремето. В 59-ата Антоан Гризман, а в 63-ата Караско се доближиха до гола, но пропуснаха. В 69-ата Диего Годин се устреми отляво и чукна хитро към дъгата, където Саул без забавяне и с необходимата сила прати топката в близкия долен ъгъл - 1:0. В 73-ата Фернандо Торес можеше да вкара един от най-красивите си голове, но топката премина опасно покрай гредата. Ел Ниньо много технично завъртя топката от въздуха, след като беше с гръб към вратата. В края съдията извади втори жълт картон на Годин.