Кьолн спря Вердер след невероятно надстрелване (видео)

Отборът на Кьолн спря страхотната серия на Вердер (Бремен) от 11 поредни мача без загуба в Бундеслигата. "Козлите" се наложиха с 4:3 в първия мач от 32-ия кръг и взеха важни три точки в борбата за участие в Европа срещу пряк конкурент. Антони Модест (13 и 47), Леонардо Битенкурт (28) и Зимон Цолер (44) вкараха за домакините, докато Фин Бартелс (34), Теодор Гебре Селасие (40) и Серж Гнабри (62) бяха точни за гостите.

Кьолн започна мача мощно и в 13-ата минута вратарят на гостите Феликс Вайвалд бе подложен на сериозен обстрел, като се наложи да прави две страхотни спасявания след удари на Модест и Битенкур. При последвалия корнер се стигна и до откриване на резултата, като Модест бе най-съобразителен в мелето пред вратата и отблизо вкара за 1:0.

В 28-ата минута "козлите" удвоиха преднината си. Битенкур получи чудесно центриране отдясно и с глава прати топката в мрежата за 2:0.

Вердер обаче успя да се вдигне от този нокдаун и  възстанови равенството. В 34-ата минута Фин Бартелс получи пас на скорост, надбяга прекия си пазач и технично вкара покрай вратаря. В 40-ата минута пък Златко Юнузович центрира за Гебре Селасие в наказателното поле и той с глава бе точен за 2:2.

Радостта на гостите обаче бе кратка и в 44-ата минута домакините отново излязоха напред в резултата. Зимон Цолер бе изведен зад защитата и с голямо самочувствие прехвърли вратаря за 3:2.

Още в началото на второто полувреме Кьолн заби и четвърти гол. Една лошо избита топка попадна в краката на Модест, който с мощен изстрел в близкия ъгъл не остави шансове на вратаря, вкарвайки 25-ия си гол за сезона.

Това обаче не бе всичко в мача и Вердер отново върна интригата в 62-ата минута, когато Серж Гнабри получи отлично центриране в пеналта и отблизо засече за 4:3.

В 89-ата минута Вердер можеше да стигне до ново изравняване, но гол на Клаудио Писаро бе отменен заради засада.

В крайна сметка Кьолн удържа победата и с 45 точки излезе на 6-ото място в класирането. Вердер пък вече е на 7-ата позиция със същия актив, но с по-лоша голова разлика и по-лоши показатели в преките двубои.