Уест Хам отказа Тотнъм от титлата (видео)

Отборът на Тотнъм до голяма степен загуби шанс да се пребори за титлата в Премиър лийг през този сезон, след като допусна загуба с 0:1 в лондонското дерби с Уест Хам от 36-ия кръг. "Чуковете" нанесоха много неприятно поражене на своя съперник в корав двубой на "Лондон стейдиъм". Единственият гол в срещата бе реализиран от Мануел Лансини в 65-ата минута, но той бе напълно достатъчен за домакините да прибавят нови три точки в актива си и да попарят мечтите на местния си враг.

Уест Хам стоеше по-добре в началните минути на срещата. В 5-ата Мануел Лансини получи дълъг пас в наказателното поле, но стреля покрай вратата. След това в 13-ата минута Шейку Кояте стреля с глава отблизо, но твърде слабо, за да затрудни вратаря.

Тотнъм обаче отговори с прекрасен шанс в 21-ата минута. Тогава удар на Хари Кейн бе спасен от Адриан дел Кастийо, след това опитът за добавка на Сон Хюн-Мин бе блокиран от Жозе Фонте, а накрая отново Кейн отправи нов изстрел и отново стражът на домакините показа блестящ рефлекс. При последвалия корнер и Ерик Дайър тества испанския вратар, но и той не успя да го преодолее.

В 27-ата минута дойде най-спорното положение в мача. Лансини изскочи зад защитата и вратарят Юго Лорис се хвърли в краката му пред наказателното поле, но съдията не видя основания да даде фаул и да изгони френския страж.

В края на полувремето Тотнъм имаше инициативата и в 29-ата минута Тоби Алдервейрелд опита удар от движение, който мина покрай вратата. В 37-ата минута пък Кристиан Ериксен стреля опасно по земя от около 25 метра и малко не му достигна да открие резултата.

Гостите продължиха да търсят гола и в началото на втората част. В 59-ата минута Сон изведе Ериксен на стрелкова позиция в пеналта, но ударът на на дтачнина бе твърде анемичен и право в ръцете на вратаря. След това в 62-ата минута "шпорите" организираха бърза контраатака и Сон отправи удар, като отново Адриан реагира чудесно и опази вратата си.

Уест Хам обаче дебнеше своя шанс и той дойде в 65-ата минута, когато се стигна до разбъркване в наказателното поле и топката стигна до Лансини, който отблизо вкара за 1:0.

Това попадение видимо обърка плановете на Тотнъм и играчите в бяло не знаеха как да реагират. За сметка на това домакините можеха да стигнат и до второ попадение в 76-ата минута, когато Алдервейрелд направи груба грешка в собственото си наказателно поле и подари топката на Джонатан Калери, който отправи силен удар, но Лорис с блестяща намеса опази вратата си. В 84-ата минута и Марк Ноубъл стреля от дистанция, но неточно.

В същото време Тотнъм действаше доста хаотично и така и не можеше реално да притисне своя съперник. Единствено Ериксен опита далечен удар в 86-ата минута, който мина над вратата. В последната минута пък Флетчър бе близо до нов гол за "чуковете", но сам срещу Лорис не успя да уцели вратата.

В крайна сметка "шпорите" трябваше да преглътнат тази загуба и с актив от 77 точки остават на второто място, като вече шансовете им да настигнат и изпреварят лидера Челси са доста илюзорни. Уест Хам пък е с 42 точки на 9-ото място в таблицата.