Ню Йорк Рейнджърс изравни серията срещу Отава

Оскар Линдберг вкара два гола, а вратарят Хенрик Лундквист спаси 22 удара при успеха на Рейнджърс с 4:1 над Отава в плейофите на Изток в НХЛ. Резултатът в серията беше изравнен с този мач, а петата среща е в събота в канадската столица.

Крис Крайдер и Ник Холдън също се разписаха за домакините, а Танър Глас добави две голови подавания. За Сенатърс се разписа Кайл Търис в последната част на мача. Те загубиха защитника си Ерик Карлсон- към момента за неустановен период, който игра с две минифрактури на крака, но положението се усложни след като беше блокиран от двама противници във втората третина.

Танър Глас също направи една асистенция и тя беше за второто попадение на Линдберг, който беше точен и двата пъти във втория период на мача. Той се разписа в 15:54 на втората част с удар от левия син кръг, за да направи резултата 3:0. Крайдер направи 4:0 в 10:45 минута на третата част при числено превъзходство. След като в първите седем мача от елиминациите Крайдер не се беше разписвал, сега е точен във втори пореден мач, като този път след добавка при отбит удар на Райън Макдона. 6:26 минути преди края Кайл Търис върна един гол за гостите при атака от ляво и удар от зоната.