Лудогорец посяга към титлата в здрава битка с ЦСКА - София - на живо със съставите на двата тима и очакванията на Георги Илиев и Нико Петров

Защитаващият титлата си Колшрайбер отпадна във втория кръг в Мюнхен

Защитаващият титлата си представител на домакините Филип Колшрайбер отпадна във втория кръг на турнира по тенис в германския град Мюнхен с награден фонд 482060 евро. Поставеният под номер 5 Колшрайбер загуби от аржентинеца Орасио Себайос с 6:7(5), 4:6 след 98 минути игра. В първия сет сервиращите доминираха и се стигна до тейбрек, в който Себайос взе четири поредни разигравания,з а да поведе с 6:2 точки и това се оказа решаващо.

Във втората част аржентинецът реализира единствен пробив в седмия гейм. Колшрайбер можеше да изравни при 4:5, когато поведе с 40:15 при подаването на съперника, но не се възползва от този добър шанс и беше елиминиран. Така на четвъртфиналите Себайос ще срещне сънародника си Гуидо Пея. Квалификантът Пея се справи без особени затруднения с четвъртия в схемата Фабио Фонини (Италия) с 6:3, 6:2 за малко повече от час.