Абсолютен дебютант спечели Шестия вечерен турнир „Лото“, ITL 250

Абсолютният дебютант във вечерните турнири на Интерактив тенис Атанас Апостолов грабна титлата в шестото издание на надпреварата за 2017 година при средно напредналите. На финала на тенис комплекс „Диана“ той победи с 2:1 сета Стефанос Димопулос, който триумфира в тази категория в началото на март. Преди две седмици Атанас се включи в първото издание на семейните СПА турнири Weekend Tour 2017 в Сандански. Той отпадна на четвъртфинал, но остана впечатлен от перфектните условия и вече е част от лигата.

Мачът за титлата в категория 250 на „Диана“ започна с тотална доминация на Стефанос Димопулос. Атанас избягваше дългите разигравания и се стараеше да завършва топките бързо, което доведе до много непредизвикани грешки и логичното 4:0 в първия сет за Стефанос. Във втория сет гъркът поведе с 2:0 гейма, но тогава Атанас промени играта си и обърна мача. Той стана по-търпелив, влизаше в дълги разигравания и даде възможност на съперника си да греши. Включи в играта си по-дълбоки топки и излизаше на мрежата само в удобни за атака моменти. Въпреки че Стефанос демонстрира стабилна игра и използваше дълбоки удари от основна линия, вторият сет отиде в актива на Атанас – 4:2. В третия сет гъркът се разколеба напълно от уверената игра на съперника си и започна да греши почти всяка топка. Така резултатът за минути набъбна до 4:0, а титлата отиде при Атанас.

„Доволен съм от първия си турнир в Интерактив тенис – каза Атанас след срещата. - Това, което все още ми липсва, е увереност в собствените сили. В две от срещите загубих първия сет на нула, което означава, че трябва да влизам в мачовете по-уверено и агресивно. Сега първата ми цел е да почина, а след това да подобря доста от елементите в играта си. Искам по-мощен сервис, по-добър бекхенд и по-агресивна игра. След това ще се включа в турнирите в категория 500 и ще гоня първото място и там. Надявам се да се изправям срещу  повече по-млади играчи – между 15 и 20 години. Тенисът може да ги откъсне от дискотеките и вредните навици, а спортът е нещо полезно.“

Вечерните турнири на Интерактив тенис продължават с мачове от Седмия вечерен турнир „Лото“, категории 125 и 250. Срещите се играят на Националния тенис център, а през следващата седмица там започва надпреварата и при най-добрите – в категория ITL 500. Записването е отворено до 5 май, а до 12 май всички желаещи да се включат в първия „Лото“ вечерен Мастърс може да заявят участие на сайта на Интерактив тенис www.interactive-tennis.com.