Раковски и ЙЕБ изиграха 5 гейма за Купата на България

Отборът на Раковски (Димитровград) постигна победа за престиж в турнира за Купата на България, след като надделя над ЙЕБ-Шумен 05 с 3:2 (23:25, 25:21, 21:25, 25:18, 15:7) в среща от група B. Мачът бе на приливи и отливи и за двата тима, но състезателките на Иван Радичев се бориха до край и максимално затрудниха съперника.

Шуменки стартираха силно играта, като направиха стабилна преднина. След второто техническо прекъсване момичетата на Иван Радичев успяха да догонят съперничките си, като на два пъти изравниха. Състезателките на Шумен се мобилизираха и затвориха гейма с минимална преднина. Във втората част ситуацията се повтори, но в средата Раковски поведе в резултата, задържа темпото и изравни 1:1.
27 Купа на България - жени - ВК Левски - ЙЕБ Шумен 05

В следващите две части доминацията на отборите се редуваше и мачът влезе в тайбрек. Там момичетата от Димитровград бяха категорични и затвориха при 15:9.

Така въпреки успеха, Раковски отпада от надпреварата за Купата на България, както и днешният опонент - ЙЕБ-Шумен 05, който не записа победа в турнира.