Мозъчно сътресение вади Кросби от четвъртия мач срещу Вашингтон

Сидни Кросби ще пропусне четвъртия мач на Питсбърг срещу Вашингтон заради мозъчно сътресение, потвърдиха от отбора преди второто си домакинство от плейофната серия на полуфиналите в Източната конференция на НХЛ. Пингвините все още водят с 2:1.

Капитанът на Питсбърг беше бутнат от Алекс Овечкин при атака на домакините, след което загуби баланс и отнесе страховит удар в главата от Мат Нисканен. Кросби остана на леда няколко минути, след което напусна и повече не се върна.

В негово отсъствие Питсбърг успя да върне двата гола на победителите в НХЛ от редовния сезон, но Кевин Шатънкърк сложи край на мача след 3:13 минути игра в продължението.

Нисканен получи 5-минутно наказание, но след мача обясни, че ударът срещу Кросби е бил неволен. Лигата пък прецени, че няма нужда от изслушване, за да реши дали ударът е бил опасен за здравето на Кросби.