Нешвил на победа от класиране за финала на Запад

Нешвил надигра Сейнт Луис с 2:1 и е само на победа от класиране за финала в Западната конференция за първи път в историята си. Джеймс Нийл вкара решителния гол 6:57 минути преди края и донесе успеха на Нешвил в четвъртия мач от серията, с който тимът поведе с 3:1 в серията. Победата е осма поредна у дома в плейофите за Нешвил. Райън Елис вкара първото попадение за Нешвил, а Джоел Едмундсон се разписа за Сейнт Луис. Петият мач от серията е в петък в Сейнт Луис.

Ню Йорк Рейнджърс спечели убедително с 4:1 срещу Отава и намали резултата в серията на 1:2 в Източната конференция. Матс Дзукарело се отличи с гол и асистенция за успеха на Рейнджърс. Майкъл Грабнър, Рик Неш и Оскар Линдберг отбелязаха другите попадения за успеха, а вратарят Хенрик Лундквист спаси 26 удара. Жан-Габриел Пажо отбеляза почетното попадение за Отава.

Първенство на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), срещи от втория кръг в плейофите:

Ню Йорк Рейнджърс - Отава 4:1
* Отава води в серията с 2:1

Нешвил - Сейнт Луис 2:1
* Нешвил води в серията с 3:1