Три куршума на Кристиано повалиха Атлетико, Реал гледа към финала в Кардиф (видео)

Европейският клубен шампион Реал Мадрид разгроми градския си съперник Атлетико Мадрид с 3:0 в първи полуфинален сблъсък в Шампионската лига и продължава уверено да крачи към 12-ата си титла на Стария континент. Водени от суперзвездата Кристиано Роналдо, който вкара и трите гола, "белите" методично сломиха съпротивата на Атлети и са на път да се превърнат в първият отбор, триумфирал в турнира в два поредни сезона.

Кристиано се разписа в 10-ата, 73-ата и 86-ата минута, като за втори път този сезон направи хеттрик срещу Атлети. През есента той наниза три гола във вратата на "дюшекчиите" и в последния шампионатен мач между двата тима на "Висенте Калдерон". При първото попадение на Кристиано днес останаха сериозни съмнения, че трябваше да бъде отсъдена засада, но флагът на страничния рефер не помръдна и португалецът откри резултата. Той вече има 102 гола в турнира - повече от Атлетико за цялата история на "червено-белите".

Зинедин Зидан заложи на схема 4-4-2, пускайки Иско като четвърти полузащитник зад Карим Бензема и Кристиано Роналдо. Рафаел Варан партнираше на Серхио Рамос в центъра на отбраната, а крайни защитници бяха Даниел Карвахал и Марсело.

Антоан Гризман и Кевин Гамейро очаквано водеха атаката на "червено-белите". Люка Ернандес действаше като десек бек, след като контузии попречиха на Хуанфран, Шиме Върсалко и Хосе Хименес да вземат участие в мача. Доскоро контузеният Яник Ферейра Караско се завърна сред титулярите и действаше в средата на терена, заедно с Габи Фернандес, Коке и Саул.

Мачът започна равностойно и с предпазлива игра и на двата тима, но въпреки това Реал можеше да поведе още в 6-ата минута. Тогава десният бек Даниел Карвахал мина много лесно покрай Диего Годин, но Ян Облак спаси удара му. Последва добавка на Карим Бензема и отново словенският страж се намеси, избивайки в корнер.

В 10-ата минута "Сантиаго Бернабеу" ликуваше. Каземиро опита удар от въздуха, топката обаче тупна и се получи перфектна асистенция за Роналдо, който с глава опъна мрежата със своя гол номер 101 в ШЛ. При развитието на атаката обаче имаше засада на Роналдо, която страничният рефер не маркира и след това кълбото попадна в Каземиро.

След гола "белите" упражниха сериозен натиск и създадоха още няколко опасности пред вратата на Облак и само добрите намеси на стража на Атлети запазиха резултата. Облак реагира отлично и при далечен удар на Иско, но пресата на Реал в тези минути вършеше отлична работа, а статичните положения пред вратата на гостите следваха едно след друго и вещаеха нови проблеми за тима на Чоло Симеоне.

Атлетико организира първата си смислена атака в 17-ата минута, когато Гамейро изскочи зад защитата и се опита да заобиколи Кейлор Навас, но костариканският вратар на Реал внимаваше и предотврати сигурен гол. В 24-ата Лука Модрич напредна необезпокояван и от границата на наказателното поле отправи коварен изстрел, минал на сантиметри от гредата.

Не след дълго Реал отново беше близо до второ попадение. Диего Годин не успя да пресече подаване към Бензема и французинът като по чудо не покачи на 2:0. В 32-ата минута феновете на Реал изтръпнаха. След центриране от фаул на Гризман, Диего Годин стигна пръв до топката, но не успя да я натисне, а я прати над вратата.

В края на полувремето Атлетико поизравни играта, а Реал намали темпото и сякаш изчакваше грешка на съперника, за да го накаже със светкавична контраатака. При едно единоборство в наказателното поле Карвахал получи контузия, но след като му бе оказана лекарска помощ, се завърна в игра. На почивката обаче той все пак бе заменен от Начо Фернандес.

Втората част стартира с доста по-активна игра на Атлетико. Диего  Симеоне явно бе внесъл необходимите корекции и "дюшекчиите" все по-често се задържаха в половината на Реал. Филипе Луиш опита някои от характерните си пробиви, а Гризман и Гамейро пресираха сериозно бранителите на "белите". Още преди 60-ата минута Симеоне направи двойна смяна, като пусна Фернандо Торес и Николас Гайтан вместо  Гамейро и Саул.

Домакините по никакъв начин не се притесниха от промяната в начина на игра на своя съперник. Видим бе стремежът на футболистите на Зидан да използват открилите се свободни пространства и да нанесат втори удар. В тези минути на терена преобладаваха единоборствата и никой от отборите не съумяваше да сътвори опасна атака.

Тактиката на Реал даде резултат и в 73-ата минута Кристиано Роналдо отново блесна с голмайсторския си нюх. Звездата на "белия балет" се възползва от последователни грешки на Годин и Филипе Луиш, а мощният му шут не остави никакви шансове на Облак - 2:0.

След втория гол ситуацията стана много тежка за Атлетико. Момчетата на Симеоне отчаяно се нуждаеха от попадение, но добре осъзнаваха, че ако заиграят "ва банк", рискуват интригата да бъде окончателно убита още преди реванша на "Висенте Калдерон".

В крайна сметка, Реал усети момента да натисне спусъка още веднъж. В 86-ата минута резервата Лукас Васкес проби почти до аутлинията и върна топката към Роналдо, който с безмилостен удар оформи разгромното 3:0.

РЕАЛ МАДРИД - АТЛЕТИКО МАДРИД 3:0 (1:0)