Лудогорец се завърна към победите, но гол не му достигна да изравни 45-годишен рекорд на ЦСКА (видео)

Лудогорец постигна първа победа в плейофите, след като разгроми с 4:0 Черно море в мач от четвъртия кръг на първата шестица. Две попадения за победителите реализира Клаудиу Кешерю, а по веднъж се разписаха Хосе Паломино и Вандерсон.

След този успех орлите се нуждаят от само още една победа до края на сезона, която ще им гарантира шеста поредна титла на България.

Разградчани бяха близо да изравнят и 45-годишен рекорд на ЦСКА още срещу Черно море, но едно попадение не им достигна да сторят това. С него те щяха да са отбелязали 120 гола във всички турнири от началото на сезона, колкото е вкарал и армейският отбор през сезон 1971/72.

Иначе орлите започнаха ударно двубоя и Клаудиу Кешерю откри резултата още в 7-ата минута. Това се случи след бърза окнтраатака. Кафу овладя топката в половината на разградчани, освободи се добре от противник и подаде към Вандерсон. Той от своя страна разигра добре с Марселиньо, след което върна отлично към непокрития Кешерю и румънецът вкара без проблем с шут от 4-5 метра.

Черно море отговори с добра възможност в 21-ата минута. Тогава Сисиньо изпусна Коконов, но Ренан се хвърли на шпагат и изби топката от краката на нападателя на моряците.

В 37-ата минута Лудогорец поведе с 2:0, когато Вандерсон центрира от корнер и Паломино вкара с глава. Само 120 секунди по-късно и Вандерсон записа името си сред голмайсторите. Той се възползва от извеждащ пас на "моряка" Коконов и останал очи в очи с Михайлов копна топката над варненския страж за 3:0.

Малко по-късно и Марселиньо можеше да се разпише, когато след каскада от финтове се озова сам срещу Михайлов, но вратарят изби в корнер шута на бразилеца. Последва центриране от корнер, след което Кузма свали на земята Паломино и реферът Волен Чинков правилно отсъди дузпа. Тя бе реализирана в 45-ата минута от Клаудиу Кешерю.

След почивката Лудогорец видимо намали темпото. Футболистите на Георги Дерменджиев отново контролираха играта, но се задоволиха с няколко изстрела от средна и далечна дистанция, които така и не застрашиха сериозно вратата.

ЛУДОГОРЕЦ - ЧЕРНО МОРЕ 4:0