Балотели и компания нокаутираха ПСЖ, титлата е в ръцете на Монако (видео)

Франция почти сигурно ще има нов шампион. Хегемонията на Пари Сен Жермен е към края си, след като отборът на Унай Емери се провали при гостуването си на Ница и загуби с 1:3. Този резултат означава, че Монако запазва аванса си от 3 точки пред ПСЖ, но има и мач по-малко, а до края на сезона остават само три кръга.

Марио Балотели откри за "орлетата", а в началото на второто полувреме неудържимият Рикардо Перейра покачи на 2:0 за Ница. Маркиньос върна надеждите на ПСЖ, но в края на мача столичани тотално рухнаха. Тиаго Мота и Анхел ди Мария си изпуснаха нервите и получиха директни червени картони в добавеното време, а между тях Анастасиос Донис сложи точка на спора с трети гол за домакините.
Ница не само направи огромна услуга на съседите си от Лазурния бряг, поднасяйки им титлата на тепсия, но се доближи на 3 точки от Пари Сен Жермен, като дори може да се възползва от евентуален срив при парижани и да ги измести от второто място.

Пари Сен Жермен започна по-добре мача, а Юлиан Дракслер и Блес Матюиди можеха да дадат ранен аванс. Балотели изведе домакините напред в резултата в 26-ата минута. Италианецът вкара с плътен удар от границата на наказателното поле. Анхел Ди Мария направи непростим пропуск в 34-ата минута след отличен самостоятелен пробив.Три минути след подновяването на играта Рикардо Перейра матира Кевин Трап с изключително красиво изпълнение за 2:0 при поредната добра контра на "орлетата". В 64-ата минута ПСЖ намали резултата чрез Маркиньос, който отклони в мрежата с глава удар на Тиаго Силва. След само седем минути Тома Мюние отправи коварен изстрел, който Йоан Кардинал изби с една ръка и запази преднината на Ница.

Шампионите продължиха да пропускат и това изнерви играта им. В 90-ата минута Тиаго Мота получи червен картон за удар без топка. Домакините се възползваха от численото си превъзходство и покачиха резултата на 3:1 чрез резервата Донис. Гръцкият нападател бе оставен непокрит и от непосредствена близост с глава не остави шансове на Трап.
Това не бе всичко в мача. Пари Сен Жермен получи и втори червен картон. Анхел Ди Мария влезе с двата крака в противников състезател и веднага бе изгонен.

До края на сезона на Монако предстоят мачове с Нанси (гост), Лил (домакин), Сент Етиен (домакин) и Рен (гост). В тях тимът на Леонардо Жардим се нуждае от 6 точки, за да си гарантира титлата.