Balkan Grand Prix 6 - Състезание по културизъм

Тотнъм разказа играта на Арсенал и за първи път от 22 години ще завърши пред големия си съперник (видео)

Тотнъм надигра тотално Арсенал, но победи само с 2:0 големия си съперник от Северен Лондон на "Уайт Харт Лейн". С този успех "шпорите" си гарантираха завършване преди "точпиите" в крайното класиране, което ще се случи за първи път от 1995 година. Заедно с това селекцията на Маурисио Почетино запази някакви шансове да се пребори за първото място, тъй като остава на четири точки зад лидера Челси. Деле Али (55') о Хари Кейн (58'-от дузпа) се разписаха за победителите, които можеха да спечелят и с по-голям резултат.

Почетино беше направил две промени - Сон Хюн-Мин и Киърън Трипиър стартираха за домакините. Алекс Окслейд-Чембърлейн, Аарън Рамзи и Оливие Жиру започнаха за Арсенал.Тотнъм - Арсенал 2:0

Двата тима изиграха много динамично първо полувреме, в което надмощието на "шпорите" бе осезаемо. Домакините пропуснаха две страхотни възможности между 22-рата и 25-ата минута. Първо удар на Кейн рикошира в Косиелни и топката стигна до далечната греда, където Али засече с глава, но не успя да натисне кълбото и да го прати във вратата, като вместо това стреля встрани. Три минути след това прекрасна контраатака на Тотнъм завърши с удар в гредата на Ериксен.

В 38-ата минута Арсенал създаде първата опасна ситуация в своя полза. Рамзи стреля опасно от границата на наказателното поле, но Лорис внимаваше и изби.

В добавеното време на първата част Чех спаси обещаващ удар на Вертонген.

Тотнъм нанесе своя удар в рамките на 146 секунди през втората част. В 55-ата минута Ериксен проби отдясно, Чех спаси удара му, но след това Деле Али бе на точното място, за да направи добавка. В 57-ата минута Габриел Паулища препъна Хари Кейн в наказателното поле. Голмайсторът на "шпорите" бе точен от бялата точка - 2:0.

Десет минути след това домакините можеха спокойно да получат втора дузпа, след като Алексис спря с ръка центриране на Сон. Този път сигнал не последва.Тотнъм - Арсенал 2:0

В 77-ата минута Хари Кейн излезе очи в очи с Чех, но стражът на Арсенал спаси отбора си от трети гол. При последвалия корнер чехът отново се намеси блестящо след удар с глава на Алдервейрелд.

Тотнъм запазва дистанцията от четири точки зад лидера Челси, като двата отбора имат да изиграят по четири мача до края надпреварата в Премиър лийг. Програмата на "шпорите" обаче е доста по-трудна. Арсенал остава на шеста позиция, на шест точки зад четвъртия, но и с мач по-малко.