Радост за Етър: Царско село спря Септември в последната минута

Отборът на Царско село нанесе сериозен удар по амбициите на Септември (София) за директна промоция в Първа лига. В двубой от 26-ия кръг на Втора професионална лига футболистите на Никола Спасов и Христо Арангелов завършиха при равен резултат - 1:1. Септември откри резултата още в 10-ата минута чрез Борис Галчев и вече виждаше как прибавя към актива си поредни три точки, когато капитанът на домакините Светослав Диков ги наказа с гол в последната минута.

По този начин клубът на Румен Чандъров вече изостава на цели пет точки от лидера в подреждането Етър (Велико Търново), който спечели трудно с 3:2 гостуването си на ЦСКА-София 2. Прибавената точка днес все пак поне увеличи на четири точки преднината на Септември пред третия Витоша (Бистрица).

Чистите голови положения през първите 45 минути липсваха, като домакините залагаха предимно на удари от далечна дистанция. Най-деен в предни позиции за тима на Никола Спасов бе Радой Божилов, който на няколко пъти опита късмета си, но неуспешно.

Играчите на Христо Арангелов пък откриха резултата в 10-ата минута, когато Борис Галчев реализира много хубав гол с изстрел извън пределите на наказателното поле. В края на първото полувреме героят за Септември при домакинската победа с 2:1 над Созопол - Радослав Василев, можеше да удвои резултата, но останал сам срещу вратаря Павел Здравков, не успя да го преодолее.

Малко след подновяването на играта - в 53-ата минута, пред Радой Божилов се откри нова възможност за гол. Бившият нападател на ЦСКА се озова очи в очи с Валентин Галев, но не успя да го преодолее. В 88-ата минута Костадин Аджов пропусна отлична възможност да подпечата трите точки за Септември и секунди по-късно Диков наказа тима на Христо Арангелов.

Царско село - Септември (София) 1:1