Силен Везенков при нова победа на Барселона в Испания (видео)

Българският национал Александър Везенков изигра нов силен двубой в Испания и бе с основна заслуга за победата на Барселона при визитата на Бетис с 89:72 в двубой от XXXIII кръг на местното първенство.

Везенков игра 25:11 минути и се отличи с 13 точки (5/5 за две точки и 1/6 за три точки), 6 борби и 2 асистенции, което му отреди коефициент на полезно действие от 20 пункта.

Най-резултатен за каталунците беше Маркус Ериксен с 18 точки, а Алекс Ренфроу и Виктор Клавер завършиха съответно с по 14 и 11 точки.

Трой Деврийс вкара 17 точки за домакините от Бетис, а Трент Локет добави 14 точки.

Първата четвърт на двубоя премина равностойно и след десет минути игра Барселона имаше минимален аванс от две точки – 24:22, но през втория период каталунците вдигнаха оборотите и до почивката преднината им стана двуцифрена – 50:38.

През второто полувреме Везенков и съотборниците му успяха да задържат разликата в своя полза, като в заключителните десет минути използваха по-добре шансовете си и в крайна сметка се поздравиха с още по-изразителна победа – 89:72.