Дортмунд пак ще играе в Шампионската лига (видео)

Четвъртфиналистът от настоящия сезон в Шампионската лига Борусия (Дортмунд) ще играе в турнира и през следващата кампания. Това стана факт след домакинско нулево равенство на "жълто-черните" срещу Кьолн в мач от 31-ия кръг на Бундеслигата, с което те вече са недостижими от петия Херта (Берлин). Три кръга преди края разликата 11 точки, което гарантира на вестфалци най-малко участие в плейофите.

Отборът на Томас Тухел обаче рискува да загуби третата си позиция за сметка на Хофенхайм, който е с мач по-малко.

Три дни след епичния успех с 3:2 над Байерн (Мюнхен) на полуфиналите за Купата на Германия играчите на Борусия не бяха толкова настоятелни, а и видимо бяха изморени. Нямаше го и късметът, който им помогна на "Алианц Арена". Два техни гола през първото полувреме не бяха зачетени заради засади, а другите шансове бяха пропилени. Дортмунд можеше да спечели буквално в последните секунди, когато Рафаел Герейро засече с глава, но вратарят Тимо Хорн майсторски спаси.

Гостите от Кьолн също имаха няколко възможности, като неточни бяха Леонардо Битенкурт и Милош Йоич. "Козлите" са осми и продължават да се борят за място в Лига Европа.