Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

И гредите не попречиха на Севиля да се справи със Селта (видео)

Отборът на Севиля надделя с 2:1 над Селта в сблъсъка между двата тима от 34-ия кръг на Примера дивисион. Домакините на три пъти нацелиха греди, но и това не им попречи да стигнат до успеха с голове на Хоакин Корея в 49-ата и Висам Бен Йедер в 79-ата минута. За гостите пък се разписа Яго Аспас от дузпа в 53-ата минута, но три по-късно тимът остана с човек по-малко на терена, след като Пабло Ернандес си изкара черевн картон.

Севиля доминираше през първото полувреме, но така и не успя да стигне до откриване на резултата. В 22-ата минута изстрел с глава на Висенте Ибора се отби от гредата, а малко по-късно Стеван Йоветич също с глава направи сериозин пропуск от добра позиция, като ударът му бе спасен от вратаря.

В началото на втората част домакините все пак материализираха превъзходството си. В 49-ата минута Корея пое топката с гърди, напредна в наказателното поле покрай няколко бранители и стреля мощно във вратата за 1:0.

Само три минути по-късно Селта се върна в мача. Серхио Ескудеро задържа Джон Гуидети в пеналта и съдията даде дузпа за гостите, а Яго Аспас бе точен от бялата точка.

В 56-ата минута обаче гостите си усложниха сами положението, след като Пабло Ернандес извърши фаул в гръб срещу Стеван Нзонзи и получи втори жълт и червен картон.

Това позволи на Севиля да увеличи натиска и домакините направиха нови сериозни пропуски, като в 68-ата минута след грешка в защитата топката стигна до Ескудеро, чийто удар се отби от напречната греда. След това в 74-ата минута отново гредата попречи на Самир Насри да се разпише с бомбен шут. В 79-ата минута обаче логичното се случи и севилци се добраха до втори гол. Насри проби по аутлинията и подаде остър пас за Бен Йедер, който отблизо засече във вратата за 2:1.

Така Севиля взе важни три точки и с 68 отново се изравни с третия в класирането Атлетико Мадрид. Селта пък запазва 11-ото си място в класирането с 44 спечелени точки.