Марица преследва третата си титла днес

Днес е денят, в който Марица (Пловдив) може да стане първенец на България за трети пореден път. Настоящите волейболни шампионки водят с 1-0 победи във финалната серия в НВЛ срещу Левски и в следобедните часове на 27 април те ще имат първи шанс да затворят този плейоф и да триумфират с титлата.

Преди два дни Марица победи Левски с категорично 3:0 у дома, с което вече има актив от общо 19 победи от 19 мача и 57:1 гейма от началото на сезона в първенството. Целта пред "жълто-сините" е да спечелят златните медали още днес, тъй като те вече мислят и за предстоящия през следващата седмица турнир за Купата на България.

Въпреки възхода, който "сините" показаха през втората половина на редовния сезон и в плейофите, те не успяха да бъдат равностоен съперник на пловдивчанки в първия мач от шампионския плейоф. Ако софиянки не намерят пътя към обрат в тази финална серия, те ще завършат първенството на шесто място и ще останат без медали. Затова се очаква те да дадат всичко от себе си в днешния си домакински двубой.

Въпреки неудобния час в делничния четвъртък, привържениците на Марица вече се организират в социалните мрежи да подкрепят своите любимки от трибуните в софийската зала "Люлин".