Мачът беше кошмар за Серхио Рамос още преди червения картон - вижте защо

Капитанът на Реал Мадрид Серхио Рамос неведнъж се е превръщал в герой за тима, но тази вечер имаше основна вина за загубата от Барселона с 2:3 в едно от най-зрелищните и качествени дербита в последните години. Централният защитник на кралския клуб беше изгонен след почивката и остави тима си с човек по-малко в заключителния четвърт час. Това е общо петият случай, в който Рамос получава червен картон срещу Барселона - абсолютен рекорд в историята на сблъсъка.

По-любопитна обаче е друга статистика. Оказа се, че за 77-те минути, в които престоя на терена, той няна нито едно спечелено единоборство и нито една отнета топка.

Дори в намален състав, Реал успя да изравни за 2:2  с гол на Хамес Родригес, но в добавеното време Лионел Меси донесе победата на Барса и спаси интригата около титлата. Попадението на аржентинеца също има особена стойност, защото Реал за първи път загуби домакински мач в първенството с гол, отбелязан след изтичането на редовните 90 минути.