Бентеке нанесе тежък удар по амбициите на Ливърпул (видео)

Кристъл Палас направи огромна крачка към това да запази мястото си в елита, след като победи с 2:1 Ливърпул насред "Анфийлд". Герой за "орлите", които в последния месец записаха победи и над Челси и Арсенал, бе бившият играч на мърсисайдци Кристиан Бентеке (42', 74'), който вкара два гола за обрата. Преди това Филипе Коутиньо (24') бе извел домакините напред. Поражението може да се окаже със значителни последствия за амбициите на Ливърпул да завърши в топ 4. В момента селекцията на Юрген Клоп заема третата позиция с две точки аванс пред Манчестър Сити и три пред Манчестър Юнайтед. Мърсисайдци обаче са с два мача повече.

Клоп не бе направил нито една промяна в своя състав. Това означаваше, че Жоел Матип и Лукаш Лейва започнаха. Една корекция имаше в 11-те на "орлите". Мамаду Сако, който е преотстъпен от Ливърпул на Кристъл Палас, нямаше право да играе срещу клуба, притежаващ правата му. Вместо него стартира Джеймс Томкинс.

Мърсисайдци обичайно владееха много повече топката през първото полувреме, но селекцията на Сам Алърдайс се защитаваше умело и не допускаше опасни ситуации за Хенеси. В 24-ата минута Ливърпул все пак излезе напред в резултата след перфектно изпълнен пряк свободен удар от Коутиньо. Три минути преди почивката Бентеке изравни. Кабай центрира отдясно, бранителите в червено изпуснаха белгиеца, който простреля своя сънародник Симон Миньоле. Любопитното е, че след гола Бентеке отиде да се поздрави със Сако.

В 52-ата минута Коутиньо преодоля няколко бранители, след което стреля, но ударът му беше блокиран от Томкинс. Десетина минути след това Фирмино шутира неточно от добра позиция.

В 74-ата минута четирима играчи на мърсисайдци проспаха едно полувисоко центриране от корнер, което даде шанс на Бентеке да засече с глава и да реализира втория си гол, правейки обрата пълен. Ливърпул не успя да отговори на това предизвикателство и трябваше да преглътне загубата. Това бе трета поредна победа за "орлите" на "Анфийлд".

Кристъл Палас вече е на седем точки над опасната зона. Мърсисайдци засега запазват третата позиция, но отборът е изиграл два мача повече в сравнение с всички останали отбори от първата петица.