Миньор (Перник) излъга Марек, вече е втори

Марек загуби с 1:2 домакинството си на Миньор (Перник) в Дупница в мач от поредния 27-ми кръг на Югозападната Трета лига.
В 10-ата минута защитникът Николай Маринов и вратарят Пламен Младенов не се разбраха при една върната топка с глава и оставиха Георги Ризов просто да бутне топката в опразнената врата за 0:1. Преднината на гостите от Перник направи сериозна Даниел Гогов в 70-ата минута, който вкара за 0:2 след добавка отблизо. Почетния гол за Марек реализира юношата Роберто Иванов в 82-ата минута, когато с далечен прехвърлящ удар от 40 метра изненада неориентирания в тази ситуация Даниел Леонтиев за крайното 1:2.

Със спечелената победа Миньор излезе втори с 53 точки, на 6 точки зад лидера Струмска слава. Марек е 7-ми с 42 точки.

Югозападна Трета лига, сезон 2016/2017, 27-и кръг, 17:00 часа:

Чепинец (Велинград) - Рилски спортист (Самоков) 0:3
Струмска слава (Радомир) -  Септември (Симитли) 3:0
Свобода (Пещера) - Хебър (Пазарджик) 1:4
Марек (Дупница) - Миньор (Перник) 1:2
Беласица (Петрич) - Ботев (Ихтиман)  1:2
Германея (Сапарева баня) - Пирин (Разлог) 2:3
Чавдар (Етрополе) - Пирин (Гоце Делчев) 2:0