ПСЖ се справи с Монпелие

Отборът на Пари Сен Жермен победи с 2:0 Монпелие в мач от 34-ия кръг на Лига 1 и поне временно се изкачи на върха на класирането във френския шампионат. Резултатът бе открит от дежурния реализатор на парижани Единсон Кавани в 29-ата минута. Уругваецът се възползва от асистенция на Блес Матюиди. В началото на втората част пък Анхел ди Мария подпечата успеха с шут извън наказателното поле. До края на мача ПСЖ намали оборотите, но не позволи на южняците да се върнат в мача и да си мислят за нещо повече от почетна загуба.

В класирането Пари Сен Жермен събра 80 точки в актива си. Монако има три по-малко, но монегаските са с два мача по-малко от парижани. Монпелие от своя страна са 12-и я с 39 точки и за момента нямат особени притеснения за мястото си в елита.