Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

"Лилиите" се държат на повърхността преди да потънат, дърпат със себе си Хамбургер (видео)

Отборът на Хамбургер ШФ допусна тежък удар по амбициите си за оставане в елита, след като загуби с 1:2 у дома от последния и обречен тим на Дармщат 98 в двубой от 30-ия кръг на Бундеслигата. Победата запази тима на Торстен Фрингс в елита за още един кръг. Скромният отбор изостава с 12 точки от 16-ото място четири кръга преди края. Същевременно Хамбургер пропусна възможността да вземе аванс пред Аугсбург и само по-добрата голова разлика държи северняците на 15-ата позиция.

В самото начало съдията спря срещата за няколко минути поради димки, които сериозно затрудниха видимостта. В 12-ата минута Шпорт Ферайн изпусна първа много добра възможност. Аарон Хънт извади топката от аутлинията, но нямаше кой да проправи път за удар. Северният тим установи сериозен контрол върху топката, но прецизността му в завършвата фаза изневеряваше.

"Лилиите" на Торстен Фрингс нанесоха два тежки удара в тила на своя съперник едва за стотина секунди. В 51-ата минута след центриране от корнер защитата на домакините не успя да изчисти и Айтач Сулу отбеляза от четири метра с крак. Две минути по-късно хамбургци сгрешиха при изнасянето на топката, тя попадна в Уилсън Камавуака, който асистира на Феликс Плате. Последният нанесе удар очи в очи срещу вратаря с помощта на късмета успя да промуши топката към мрежата - 0:2. В 55-ата домакините имаха претенции за дузпа, неуважени от рефера. Домакините натиснаха в търсене на обрат. Голът във вратата на гостите падна едва в 93-ата минута. Фабиан Холанд си отбеляза автогол с глава.