Да спасиш две дузпи за една минута (видео)

Италианският вратар Салваторе Сиригу направи нещо рядко срещано в мача на тима си Осасуна срещу Атлетико Мадрид в събота на "Висенте Калдерон" в испанската столица. Осасуна загуби с 0:3, но поражението на отбора от Памплона можеше да бъде и още по-сериозно. Сиригу обаче спаси две дузпи за една минута в края на срещата и показа, че неслучайно има 17 мача за националния отбор на Италия.

30-годишният страж първо спаси дузпа, изпълнена в 89-ата минута от Яник Ферейра Караско, като по този начин попречи на белгийския нападател да реализира хеттрик. В 90-ата минута Сиригу спаси и изстрела от бялата точка на Томас Тейе.

Осасуна заема последното 20-о място в класирането, докато "дюшекчиите" са трети.