Атлетико Мадрид записа категорична победа, а пропусна и две дузпи (видео)

Отборът на Атлетико Мадрид записа убедителен успех с 3:0 срещу последния в класирането Осасуна в среща от 32-ия кръг на испанското първенство. Яник Ферейра Караско реализира две попадения (30 и 46), а Филипе Луиш добави трети гол в 61-ата. Интересното е, че в края "дюшекчиите" изпуснаха и две дузпи. Тимът на Диего Симеоне запази увереност и съхрани сили преди реванша с Лестър в Шампионската лига.

Наставникът на "червено-белите" даде почивка на ключови фигури като Антоан Гризман, Коке, Габи Фернандес и Саул. "Лос колчонерос" наложиха контрол върху срещата и от самото начало и беше въпрос на време да открият резултата. В 30-ата минута Ферейра Караско отбеляза хубав гол с фронтален изстрел извън наказателното поле - 1:0. Домакините създадоха още няколко прекрасни възможности, но взеха само аванс от един преди почивката.

За сметка на това вторият гол падна в първата минутка на втората част. Ферейра Караско вкара първия си гол с глава в кариерата си. Николас Гайтан центрира и белгийският техниар се разписа за 2:0. Това беше 14-о попадение за "десетката" от началото на сезона. В 61-ата левият бек Филипе Луиш реализира в трети пореден шампионатен мач. Бразилецът се разписа с десния крак след асистенция на Анхел Корея.

В 86-ата Ферейра Караско пропусна да оформи хеттрик, след като не успя да вкара от дузпа, спечелена от Корея. Вратарят се хвърли в десния си ъгъл и спаси ниския изстрел. Две минути по-късно стражът Салваторе Сиригу спаси и втора дузпа. Този път зад топката застана Томас Тейе и вратарят спря с ръка топката при изстрел в средата на вратата.

Атлетико запази третата си позиция и вече е близо до втория Барселона. Във вторник вечер Атлети гостува на английския шампион Лестър.