Национална Лига Футзал: ЦСКА - Черно море

България се класира на Европейското в Турция

Националният волейболен отбор на България за юноши до 17 години се класира за Европейското първенство, което ще се проведе от 3-и до 11-и юли в турския град Коня. Воденият от селекционера Драган Иванов тим надигра Румъния с 3:0 (25:17, 25:18, 28:26) в последния си мач от квалификационна Група А, която се проведе в столичната зала "Христо Ботев".

По този начин младите български "лъвчета" спечелиха категорично първото място в групата с 9 точки след 3 победи от 3 мача и без загубен гейм. Така България се класира директно за шампионата на Стария континент в Турция.

Българските момчета се нуждаеха само от един гейм, за да затвърдят на 100% първото си място, но успяха да се наложат категорично и срещу връстниците си от Румъния. Повече затруднения имаха единствено в третата част, но все пак България показа характер и спечели трудно с 28:26, а с това и мача с 3:0.

Най-полезни за България станаха Петър Петров (5 аса!!!, 1 блок, 53% ефективност в атака и 42% позитивно посрещане) и Алберт Албаадж (1 блок, 1 ас и 55% ефективност в атака) с 15 и 14 точки за победата. За румънците Андрей Богдан Друца и Кристиан Бадеа завършиха с по 8 точки.