Голям успех за Ница - "орлетата" са в Шампионската лига (видео)

Отборът на Ница ще участва в Шампионската лига през следващия сезон. "Орлетата" победиха с 3:1 Нанси в мач от 33-ия кръг на Лига 1. По този начин играчите на Люсиен Фавър няма как да бъдат изместени от едно от първите три места в крайното класиране и в най-лошия случай ще участват в квалификациите на най-комерсиалния европейски клубен турнир. Освен това през този сезон ще бъде и първо класиране на подиума за тима от 41 години насам.

Гостите откриха резултата в 26-ата минута, когато Морис Дале се възползва от груба грешка в защитата на домакините. Десетина минути по-късно обаче Ница изравни. Юнес Беланда изведе по отличен начин Микаел Льо Биан, който изравни. През втората част Жан Микаел Сери отбеляза две попадения, с които донесе успеха на "орлетата". Първото бе от дузпа в 51-ата минута, а малко преди края се възползва от подаване на Валентен Ейсерик, за да оформи крайнто 3:1.

Така Ница събра 73 точки в актива си и все още е и в битката за титлата. Монако и Пари Сен Жермен са лидери с по 74, но монегаските са с два мача по-малко от "орлетата", а парижани - един. Нанси от своя страна е с 31 на 17-място и се намира на границата на опасната зона.