Кръстовчев преподава, Марек побеждава

Еньо Кръстовчев напомни за най-силните си дни, а Марек спечели като гост на Пирин (Разлог) с 3:1 в мач от поредния кръг на Югозападната Трета лига. Бившият нападател на Левски собственоръчно реши изхода от двубоя на стадион „Септември“ още преди почивката, когато вкара два гола и асистира за третия, като по този начин освен дъжда, който се изля над Разложката котловина между Пирин, Рила и Родопите в съботния следобед, феновете на домакините трябваше да преглътнат и поражението на своите любимци.

Кръстовчев откри резултата още в осмата минута, когато топката попадна на удобния му ляв крак на границата на наказателното поле и той я прати в далечния ъгъл на вратаря с хубав удар от воле за 1:0. Десет минути преди почивката десетката на гостите асистира на Димитър Владимиров, който с плътен шут по диагонал удвои за 2:0, а секунди по-късно Еньо грабна и втория си гол, този път реализирайки с удар по земя фронтално срещу вратата, отново от позицията на първото си попадение – 3:0. Домакините успяха да вкарат преди почивката, когато Костадин Кацимерски намали с удар отблизо, оказвайки се най-съобразителен след разбъркване в малкото наказателно поле за 3:1.

През второто полувреме футболистите на Пирин не спряха да атакуват и да търсят нов гол, но това не се случи. Най-опасното им положение бе удар в напречната греда, а въпреки че не стигна до попадение, Цветан Варсанов от домакините заслужи добри думи за играта си, защото бе в основата на всичко най-интересно за своя тим.

Марек има 42 точки след 26 изиграни кръга и е шести в класирането без шансове за промоция. Пирин от своя страна записа дванадесетата си загуба и има актив от 30 точки.

Двубоят бе изгледан от един от помощниците на Валентин Илиев в ЦСКА 1948 - Йордан Юруков. Халфът, който игра за ЦСКА при победата над Ливърпул е родом именно от Разлог.