Палас се пребори за още една важна точка, след като Лестър пропиля аванс от два гола (видео)

Кристъл Палас спечели много ценна точка в битката за оцеляване, след като направи 2:2 с Лестър на "Селхърст Парк". Шампионите имаха аванс от два гола след попадение на Роберт Хут (6') и Джейми Варди (52'). "Орлите" обаче успяха да се  върнат в този двубой благодарение на точни удари на Йоан Кабай (54') и Кристиан Бентеке (70').

Дани Дринкуотър и Шинджи Оказаки останаха на скамейката за началото, като вместо тях започнаха Анди Кинг и Леонардо Уйоа. Уес Морган пропусна и този двубой, но в Лестър се надяват капитанът да бъде готов за реванша с Атлетико Мадрид. Както се и очакваше, Сам Алърдайс заложи на същия състав, който в началото на седмицата разби Арсенал с 3:0.

Още в шестата минута "лисиците" излязоха напред в резултата, след като Роберт Хут се извиси в наказателното поле и засече с глава дълго изпълнен тъч от Кристиан Фукс. В 17-ата минута Шмайхел спаси удар на Бентеке, а малко преди почивката голмайсторът Хут блокира шут на Теунзенд.

В 52-ата минута шампионите организираха мълниеносна контра, започнала след корнер в полза за Палас. Марез изведе Варди отдясно, английският национал финтира Шлуп и стреля в далечния ъгъл - 0:2. Само две минути след това "орлите" върнаха едно попадениe, не без доза късмет. Центриране на Шлуп рикошира в Симпсън и попадна точна на крака на Кабай, който стреля покрай Шмайхел.

В 70-ата минута Кристиан Бентеке изравни резултата, засичайки с глава центриране отляво на Таузенд. Гостите претендираха, че белгиецът е фаулирал Беналуан при борбата за високата топка, но попадението бе зачетено. Две минути след това Бентеке бе близо до това да направи обрата пълен, но Шмайхел спаси. В добавеното време пък Дани Дринкуотър пропиля страхотна възможност да донесе победата на Лестър.

Кристъл Палас е на 15-а позиция, като "орлите" са на седем точки от опасната зона. Лестър е 12-и, с два пункта над днешния си съперник.