Пандев и синът на Чоло наказаха Лацио

С попадения на Джовани Симеоне и ветерана Горан Пандев тимът на Дженоа бе на път да спечели срещу Лацио на "Мараси". В самия край обаче "орлите" изравниха и изтръгнаха точката в този заплетен мач. В десетата минута Рафаеле Паладино сложи топката на главата на Симеоне и това се оказа достатъчно за аржентинеца да открие резултата - 1:0. Това бе попадение №11 през сезона за сина на Диего Симеоне.

В края на първото полувреме Лукас Билия пропусна дузпа за Лацио, но при добавката се поправи и изравни. В 78-ата минута Пандев наказа своя бивш отбор, за който игра между 2004 и 2009 година, като с глава опъна мрежата на вратата на Томас Стракоша. Този път центрирането бе дело на Дарко Лазович. И когато изглеждаше, че римляните няма да имат време за отговор, дойде точният удар на Луис Алберто, който фиксира крайното 2:2. Така футболистите на Симоне Индзаги загубиха ценни точки в борбата за Лига Европа.