100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:3

Страхотни голове в Дортмунд и радост за Борусия (видео)

Отборът на Борусия (Дортмунд) победи с 3:1 Айнтрахт (Франкфурт) в двубой от 29-ия кръг на Бундеслигата. Феновете на "Сигнал Идуна Парк" останаха доволни от представлението на двата от тима, като всички попадения бяха много красиви и изпълнени с майсторство. За домакините се разписаха Марко Ройс, Сократис Папастатопулос и Пиер-Емерик Обамеянг, докато за гостите точен бе Марко Фабиан.

Резултатът бе открит още в третата минута на срещата. Кристиан Пулишич бе оставен с топка в близост до малкото наказателно поле и намери Ройс, който технично с пета прати кълбото в мрежата. В 29-ата минута обаче гостите изравниха. Марко Фабиан получи пас извън наказателното поле, но с много прецизен удар не остави никакви шансове на Роман Бюрки. Радостта на Айнтрахт обаче бе кратка и само пет минути по-късно Папастатопулос даде нова преднина на Дортмунд. Голът на гръцкия национал бе не по-малко впечатляващ - с далечен удар в горния ъгъл на вратата на Лукас Храдецки.

През втората час Борусия продължи да е по-активният тим на терена, но в края на мача Айнтрахт тръгна масирано напред в търсене на изравняването. Това бе използвано по най-добрия начин от "жълто-черните", като в 86-ата минута Усман Дембеле получи топката на празно пространство при контраатака и намери Обамеянг, който пробяга за "отрицателно време" половината терен и елегантно прати топката покрай вратаря за крайното 3:1.

С победата си днес Борусия запазва четвъртата си позиция в шампионата и битката с Хофенхайм за третата позиция, която дава право на директно класиране в групита на Шампионската лига догодина, продължава. Дортмунд е с 53 точки, докато Хофе е с една повече. Айнтрахт от своя страна продължава да търси първа победа от началото на февруари насам. Играчите на Нико Ковач вече десет мача нямат успех в германския шампионат, което им отрежда девето място с 38 точки.