Мечтата на Рома угасна (видео)

Отборът на Рома на практика развя балото знаме в битката за титлата в Серия "А". "Вълците" направиха само 1:1 при домакинството си на Аталанта в среща от 32-ия кръг на италианското първенство. Ясмин Куртич бе точен за Аталанта в 22-ата минута, а Един Джеко спаси домакините от поражение с попадение в 50-ата минута. След това "джалоросите" опитаха всичко, за да реализират победен гол, но нямаха шанс. Даниеле Де Роси и Раджа Наинголан уцелиха греди, а включването в игра в заключителните минути на Стефан Ел Шаарауи и символа на Рома Франческо Тоти не помогна на столичани, които са втори в класирането със 72 точки. Лидер е Ювентус с 80, а Аталанта заема пета позиция с 60 точки.

Още във втората минута гостите можеха да открият резултата след хубава атака по десния фланг, но Ханс Хетербоер не успя отблизо да нанесе точен удар.

Гостите изглеждаха по-опасният отбор на терена в първата четвъртина на двубоя и в 22-ата минута излязоха напред в резултата. Андреа Конти проби отляво и центрира към намиращия се до точката на дузпата Ясмин Куртич, който с прецизен удар от въздуха изпрати топката в долния десен ъгъл на безпомощния Войчех Шчесни.

В 36-ата минута Даниеле Де Роси отправи удар с глава след центриране от корнер, но стражът на Аталанта Пиерлуиджи Голини закова топката в прегръдката си на голлинията.

Пет минути след началото на второто полувреме Мохамед Салах свали топката с глава за Един Джеко след дълъг пас и босненският нападател с удар отблизо изравни резултата.

В 57-ата минута сантиметри разделиха Де Роси от един от най-красивите голове в кариерата му. След центриране от корнер опитният халф уцели левия страничен стълб с ефектна странична ножица. Секунди по-късно Джеко застраши отново вратата на Голини, но не успя да нанесе точен удар.

Атаките на Рома не спираха и в следващите минути пред вратата на тима от Бергамо бе горещо, като Раджа Наинголан уцели напречната греда с мощен шут в 64-ата минута.

Постепенно гостите успокоиха играта. В последния четвърт час "вълците" не успяха да измислят нищо по-интересно в атака и резултатът остана непроменен, което до голяма степен дава отговор на въпроса в чии ръце ще отиде Скудетотото и този сезон.