Пропуск след пропуск и Байерн пак остана без победа (видео + галерия)

Байерн (Мюнхен) направи куп пропуски и не успя да постигне победа при гостуването си на Байер (Леверкузен), завършвайки 0:0. По този начин преднината на баварците пред РБ (Лайпциг) на върха беше съкратена на 8 точки пет кръга преди края, но едва ли е възможна развръзка, при която титлата няма да потегли отново към "Алианц Арена".

В последния половин час мюнхенци дори бяха с човек повече заради изгонването на Тин Йедвай, който получи два жълти картона.

Между двата сблъсъка с Реал Мадрид в Шампионската лига треньорът на Байерн Карло Анчелоти реши да даде почивка на някои основни футболисти като Филип Лаам, Чаби Алонсо, Ариен Робен и Франк Рибери. Първите трима започнаха на пейката, а французинът дори не беше в в групата. Роберт Левандовски, Матс Хумелс и Жером Боатенг са с контузии, а хубавата новина за тима беше завръщането на титулярния вратар Мануел Нойер.

Байер (Леверкузен) - Байерн (Мюнхен) 0:0

Леверкузен излезе амбициран да се противопостави и в началните минути стигна до две опасности чрез Кевин Фоланд и Юлиан Брант. Но само това.

Байерн имаше колебания в играта в първия половин час, но след това наложи превъзходство и пропусна една дузина положения чрез Хуан Бернат, Артуро Видал, Тиаго Алкантара и Кингсли Коман. В 32-ата минута баварците искаха дузпа, след като Тин Йедвай като че ли си помогна с ръка след удар на Дейвид Алаба, а секунди след това Йомер Топрак изчисти от голлинията.

Нещата продължиха по същия начин и през второто полувреме, като Мюлер сътвори два 100-процентови пропуска.

Неговата настоятелност обаче доведе до изгонването на Йедвай за втори жълт картон в 59-ата минута. На терена вече беше и Ариен Робен и всички очакваха гол за Байерн. Холандецът също не показа точен удар поне в две ситуации, а Видал пак разочарова в решаващия момент.

Улисаните в атака баварци за малко да се окажат догонващи в резултата, след като Карим Белараби пресече пас на Нойер, но не успя да уцели опразнената от него врата.

Анчелоти искаш да вкара ред в хаоса и пусна ветераните Чаби Алонсо и Филип Лаам, които заеха места в средата на терена. Точно Лаам обаче сътвори пропуска на втората част, след като в 85-ата минута от 3-4 метра не уцели вратата.

В крайна сметка и шансът не беше на страната на Байерн, за да дойде последният съдийски сигнал при този резултат.

И докато Байерн изглежда сигурен първенец за пета поредна година, то Леверкузен прави кошмарен сезон и е само на 4 точки от бараж, който може да го изпрати във Втора Бундеслига. Парадоксалното е, че разликата с шестия Фрайбург, който засега взима последната квота за Лига Европа, е само 5 точки.