Седмата поредна победа доближи Тотнъм отново на четири точки зад Челси (видео)

Тотнъм постигна седма поредна победа в Премиър лийг, след като с лекота надделя с 4:0 над Борнемут на "Уайт Харт Лейн". Муса Дембеле (16'), Сон Хюн-Мин (19'), Хари Кейн (48') и Винсент Янсен се разписаха за "шпорите", които отново се доближиха на четири точки за лидера Челси.

Голмайсторът на лондочани Хари Кейн се завърна сред титулярите. Кайл Уокър също започна за сметка на Киърън Трипиър. Джуниър Станислас стартира за Борнемут. Тайрън Мингс, който бе наказан за пет мача, остана на скамейката за началото.

От самото начало домакините доминираха. В седмата минута Сон пропусна отблизо, стреляйки встрани от вратата. В 14-ата Боруц спаси опасен удар на Дембеле, но две минути след това халфът откри резултата. Ериксен изпълни корнер пред вратата на гостите, топката стигна до Дембеле на далечната греда, а той не сгреши отблизо. Три минути след това Сон Хюн-Мин получи технично от Кейн, напредна отдясно и стреля в близкия ъгъл. Боруц не успя да се намеси добре, позволявайки топката да мине между краката му - 2:0 за Тотнъм. Това бе осми гол за корееца в последните му пет мача във всички турнири.

В края на полувремето опасен шут на Ериксен профуча на сантиметри над напречната греда.

В 48-ата минута Хари Кейн направи преднината на Тотнъм класическа. Деле Али намери голмайстора на лондончани в наказателното поле, Кейн се справи със съпротивата на Франсис и стреля в далечния ъгъл, реализирайки 20-ия си гол в Премиър лийг от началото на сезона.

Така той стана едва четвъртият футболист, вкарал 20 или повече гола в три последователни сезона в Премиър лийг. Преди него това направиха Алън Шиърър, Рууд ван Нистелрой и Тиери Анри.

До края Кейн, Ериксен и Сон пропуснаха нови добри възможности да направят победата на "шпорите" по-изразителна.

В добавеното време Винсент Янсен оформи крайния резултат. Първоначалният удар на холандеца би изчистен от голлинията, но след това Янсен бе точен.

Тотнъм вече има 71 точки - четири по-малко от лидера Челси, който утре гостува на Манчестър Юнайтед. Борнемут е 15-и.